Systémy pre plošné vykurovanie a chladenie ROTH

Podlahové vykurovanie pre priemysel a športové haly

Náročné konštrukčné a statické požiadavky, ktoré kladú športové a priemyslové plochy, vyžadujú použitie systémov pre plošné vykurovanie a chladenie Roth na základe patentovaného systému nosných prvkov rúrky (DE 41 08 524 A1). Nosné prvky, vyvinuté firmou Roth sa skladají z prefabrikovaného profilu z umelej hmoty s držiakmi rúrky Roth v požadovaných rozostupoch pre pokládku. Systém nosných prvkov rúrky Roth umožňuje vďaka svojej flexibilite bezproblémovú montáž do všetkých stavebných typov podlahových konštrukcií, podľa individuálných požiadaviek objektu.

Priemyslové plošné vykurovanie šetrí energiu vďaka nízkym prívodným teplotám vykurovacej vody. Nízke straty transmisie a tepla sa priaznivo prejevia v hornej stropnej oblasti. Príjemné teploty v oblasti pobytu, ktoré sa smerom k stropu znižujú, vytvárajú optimálne priestorove rozloženie teploty.  Zvýšené teplo a teplo z výrobného procesu môžu byť bezproblémov použité ako zdroj tepla pre vykurovaciu vodu priemyselného plošného vykurovania.

Investičné náklady sa tak amortizujú už za krátku dobu.

Vykurovanie športových a pružných podláh

Patentovaný systém nosných prvkov rúrok Roth sa môže optimálne integrovať do akejkoľvek podlahovej konštruktcie vďaka svojej prispôsobivosti. Tento systém je modulovo koncipovaný a skládá sa len z malého množstva komponentov systému s vysokým stupňom predprípravy priamo z výroby. Pre každý vykurovaný objekt - telocvičňu, gymnastickú sálu, viacúčelovú alebo športovú halu atď. - dá sa zvoliť správny povrch podlahy vykurovania  bez obmedzenia.