Nároky na kvalitu životného prostredia sa neustále zvyšujú.

To čo bolo ešte včera výnimočné, dnes sa stáva samozrejmosťou: vykurovacie a chladiace systémy s optimálnym výkonom, ktoré stále držia krok s individuálnymi požiadavkami na komfort bývania.

Systémy pre plošné vykurovanie a chladenie spoločnosti ROTH je to, čo nám pomáha vytvárať tepelnú pohodu, či už ide o obytné budovy, kancelárske priestory, obchody, priemyselné a športové haly alebo vonkajšie plochy.

Rozdelenie systémov podľa umiestnia v objekte:

Vývoj a inovácia

Dlhoročná inovatívna činnosť spoločnosti ROTH významne prispela k tomuto vývoju. Rozhodujúcimi kritériami pri výbere vykurovacieho a chladiaceho systému sú, okrem komfortu užívateľa a architektonickej voľnosti, aj úspora energie a hygiena, rovnako ako ochrana životného prostredia.

Účinnosť systémov pre podlahové vykurovanie a chladenie spoločnosti ROTH zaisťuje každý deň optimálny, presne nastaviteľný priebeh profilu teplôt v miestnosti. Negatívne vplyvy na prostredie v miestnosti (napríklad vírenie vzduchu, prievan alebo nahromadenie tepla) patrí už minulosti. Priebeh teplôt v miestnosti skutočne zodpovedá takmer ideálnemu vykurovaniu (viď grafy).